TERAS ve BALKON SU İZOLASYON ÇÖZÜMLERİ

Teras ve Balkonlarada Doğru Su izolasyon Uygulama İşleri...

Su yalıtımlarında en çok problemlerin yaşandığı yerlerden bir tanesi balkonlar ve teraslardır. Burada yapılan uygulamalar ilk yapım esnasında düzgün yapılmadığından dolayı sonradan yapılan uygulamalar hem maliyetli hemde zor olmaktadır.

Teras ve balkonlarda su yalıtımı yapılırken asıl istenen, en alt beton zemine ulaşmak ve beton zemin üzerine su yalıtımı uygulaması yapmaktır. Su yalıtımında sonra üzerine korumu şap betonu ve kaplama yapılması gerekmektedir. Ama büyük teraslarda döşeme betonu üzerine su için akar olmadığından sağlam bir eğim betonu atılması ve onun üzerine su yalıtım yapılması daha sağlıklı bir uygulamadır.

Teras su yalıtımlarında bir önemli nokta da süzgeçlerdir. Teras alanlarında kullanılan süzgeçler su yalıtım sistemine uygun çift yönlü çalışabilen süzgeçler olması gerekir. Çünkü teras kaplama yüzeyinden akan suları aldığı gibi süzgeçler fayans altına inen ve su yalıtım katmanındaki sularıda alması gerekir. Teras su yalıtımlarında kesin ve garantili çözümler almak için muhakkak iyi malzeme, doğru analiz ile çözüm ve iyi işçilik yapılması gerekir.

Sektörün önde gelen markalarının ürünleri ile balkon ve teraslarda su yalıtım uygulamları garantili yapılmaktadır.